Дакріоцистит або закисання очей у немовлят

Закисання очей у немовлят зустрічається часто. Справа в тому, що після появи на світ у малюка ще зовсім слабкий імунітет, підвищена сприйнятливість до інфекційних захворювань. Потрапляючи в око новонародженого, збудник стає причиною почервоніння, нагноєння, посиленого сльозотечі. Вживати заходів потрібно обов’язково, оскільки запущений дакріоцистит може переходити в гостру або хронічну форму, яка вже становить небезпеку для здоров’я очей.

Коли бити тривогу

Закисання вічко у малюка, що вимагає звернення до лікаря, проявляється наступними симптомами:
● засохлі виділення, злиплі вії вранці;
● слиз у внутрішніх куточках, особливо коричневого, жовтого або білого кольору;
● малюк постійно тре очі (після рочки-двох діти скаржаться на печіння, різі);
● відсутність полегшення після промивання;
● погіршення сну, підвищена дратівливість, помітне зниження апетиту, примхливість.

Дакріоцистит зустрічається не тільки у немовлят, а й у дітей у віці до 7 років. Якщо характерні симптоми були відзначені разово, можна нічого не робити, але коли вони мають хронічний характер, потрібна лікарська допомога. Закисание очей супроводжується дискомфортом, який з часом посилюється.

Причини проблеми

Дакріоцистит викликає ряд причин. Їх потрібно враховувати, щоб після лікування хвороба не повернулася.

Основні провокуючі фактори:
1. Кон’юнктивіти — група захворювань вірусної, бактеріальної етіології, рідше прояв сильної алергії. Часто супроводжується підвищенням загальної температури тіла.
2. Гнійні процеси — протікають на тлі набряклості, почервоніння, опухання повік. Очі як би «закисають».
3. Золотистий стафілокок — для нього характерні світлобоязнь, утворення кірочок на після сну, гнійні виділення. Щоб точно визначити причину дакриоцистита, відвідайте педіатра. Він проведе огляд і при необхідності візьме мазок.

Лікування

Закисання, набряки, свербіж — неприємні симптоми, які викликають різні фактори. Щоб лікування було успішним, потрібно максимально точно визначити причину проблеми.

Способи терапії:
1. Антигістамінні засоби швидко полегшують стан дитини при алергічних кон’юнктивітах.
2. Якщо причина закисания століття полягає в вірусному кон’юнктивіті, потрібно буде промивати очі із застосуванням антисептичних препаратів, місцевих антивірусних крапель.
3. Бактеріальні кон’юнктивіти лікують антибактеріальними краплями і мазями.
4. При сильному закисании очі обов’язково промивають антисептичними розчинами, відварами трав, заваркою. Корисний масаж слізного каналу — як його робити, покаже і розповість лікар.
У запущених ситуаціях лікар дає направлення на зондування і хірургічну операцію. Вживайте заходів своєчасно, щоб не доводити справу до кардинальних заходів. Народні засоби — бути чи не бути? Бути, але тільки в поєднанні з медикаментозною терапією і після консультації з лікарем.

Для промивання, видалення слизу, гною використовують:
● настій чорного чаю без добавок, ароматизаторів;
● підігріте до кімнатної температури молоко (грудне теж підійде);
● настій волошки (обов’язково процідіть його);
● ромашковий відвар.
Молоко, відвари, заварка практично не викликають небажаних реакцій, можуть застосовуватися в будь-якому віці.
Після промивання використовуйте призначені лікарем краплі.

Профілактичні заходи

Гарантовано запобігти закисання вічко можна, але знизити ймовірність виникнення такої проблеми в ваших силах. Слідкуйте за гігієною дитини, немовлята самі не вмиваються, тому їм потрібно кожен день промивати очі ватним тампоном, змоченим у відварі ромашки або звичайною кип’яченою воді. Рухайтеся від зовнішнього куточка до внутрішнього, для кожного ока використовуйте окремий диск, який після застосування викидайте.
У дитячій кімнаті має бути чисто і досить волого (гарячі батареї, які сушать повітря, становлять особливу небезпеку для здоров’я). Регулярно робіть прибирання, в опалювальний сезон користуйтеся зволожувачами повітря, як можна частіше міняйте постільну білизну і особливо наволочки.

Мама-блог. Дакріоцистит або закисання очей у немовлят.


Що таке коліки?

Задати питання?