Чи потрібно вакцинувати дітей

Вакцинація: вигадка і реальність?

Дана стаття носить інформаційний характер і не розрахована на переконання недовірливих батьків проводити вакцинацію. Ми не будемо вдаватися в складні медичні терміни і поняття, а просто розглянемо всю існуючу інформацію. Не будемо вантажити подробицями про типах щеплень або про календар вакцинації. Тільки факти з незалежних джерел: дані досліджень і статистика. Ви самі повинні розібратися і зробити висновок, що вигадка, а що реальність.

Мабуть, потрібно почати з самої вакцинації, що це таке, коли з’явилася і навіщо її проводять

Вікіпедія каже, що вакцинація (від лат. Vaccus — корова) — введення антигенного матеріалу з метою спонукати імунітет до хвороби, який запобіжить зараження або послабить його негативні наслідки. Зрозуміло, кількість цих антигенів регулюється так, щоб виключити можливість викликати саму хворобу. Як антигени можуть бути використані живі (ослаблені), або інактивовані (мертві) штами мікробів або вірусів. Окремо можна виділити синтетичні вакцини або очищений матеріал (білки вірусних мікроорганізмів).

Історія появи

Історія перших щеплень сягає ще з Стародавнього Китаю. Саме там вперше народні цілителі придумали вводити в організм рідини бульбашок хворих легкої форми віспи. Але через неможливість лабораторного очищення і адекватного дозування, летальними сходами закінчувалося багато вакцинацій. Набагато пізніше в Англії помітили, що фермери, які перехворіли не смертельною для людини коров’ячою віспою, ніколи не хворіли натуральною віспою. Доктор Едуард Дженнер дослідним шляхом довів це в 1796 році. Через майже 100 років Луї Пастер розробив захисні препарати від сибірки і оповіді. Він і запропонував назвати їх вакцинами, в честь корів.

За даними загальнодоступній статистиці, до появи вакцин середня тривалість життя становила 40 років, а з 10 дітей виживали тільки двоє. Проведення загальнодоступної вакцинації дозволило людству забути про таких смертельних епідемій, як чума, віспа, сибірка, сказ, малярія, холера та інше, скоротивши спалаху деяких з них до поодиноких випадків з повністю локалізованим контролем. Пандемії, що з’явилися ще в середньовіччі, нещадно викошували цілі міста, забирали мільйони життів за короткі проміжки часу. Вакцинація стала тим самим супергероєм, що врятувала цивілізацію від вимирання.

Але сьогодні багато хто увірував в світову змову з метою вбити населення щепленнями. Вони відбирають у своїх дітей право на здорове життя, а також своїми діями закликають до цього інші сім’ї. Цих людей медична спільнота називає «РУХ ПРОТИ ВАКЦИНАЦІЇ».

Давайте розглянемо їх основні «проти» і дамо цьому оцінку

Ні для кого не секрет, що людство вірить в міфи. Одні виходять з давнини, а іншим лише 20 років. Що ж породило головний міф про шкоду щеплень?

Головним аргументом на користь відмові від щеплення стала стаття, опублікована в знаменитому британському журналі «The Lancet», який вже 200 років є найавторітетнішім виданням світу в харчуванні медицини. У 1999 році вийшла стаття про шкоду вакцінації через Тіомерсал або Мертеолята — штучного антісептічного консерванту на основе ртуті. У статті безпідставно, за допомогою неправдивої інформації звінувачували ртуть, як збудник псіхічних захворювань дітей. Цього аргументу стало досить, щоб змуситі десятки тисяч сімей відмовітіся від щеплення. Тієї ж тези залішається одним з головних и сегодня. Але, як и в будь-який іншій подібній історії, є одне «Але»!

Справа в тому, що написання статті проводилось на підставі досліджень зацікавленої у відмові від вакцинації групи людей. Тобто об’єктивно розглядати цю проблему не стали. Всесвітньо відомий журнал в 2004 році, а потім і повторно в 2010 році приносив свої вибачення і публікував спростування матеріалу 1999 року публікації. Також було відкрито безліч кримінальних справ проти шарлатанів (заробили на стурбованих батьків мільйони), що нібито виводили ртуть з організму.

Черговим «Але», яке на корені руйнувало доводи противників щеплень став той факт, що від подібних ртутних антисептиків відмовилися в 2001 році. Простіше кажучи, антіпрівівочнікі пов’язували захворювання аутизмом з тіомерсалом, але, за даними американської статистики число, кількість дітей з аутизмом росте і без вакцин з ртуттю. Аутизм був завжди, діти хворіли їм і в давнину, але виявляти цю хворобу стали тільки недавно. І не дивно, що випадків виявлення стало більше. Тобто головний аргумент антіпрівівочників розбитий фактом.

«Мами проти щеплень» стверджують, що випадків із захворюваннями на кір, коклюш і т.д. дуже рідкісні, і необхідність навантажувати імунітет дитини немає. Чи не правда, смішно? Їх і немає тому, що позасобам вакцинації від них позбавили мільйони дітей!

Все, напевно, чули про лепрозоріях, декотрих в дивних масках з дзьобом і в круглих окулярах, бубонної чуми або її поетичну назву «Чорна смерть». Пандемія, екологічна катастрофа вселенського масштабу, яка забрала за різними даними близько 75 мільйонів чоловік населяли Старий Світ в період 1340-1771 роках, почалася через те, що тушканчикам в степах Монголії не було що їсти.

Вони масово мігрували на Захід, приносячи з собою бліх — збудників чуми. Останні спалахи чуми були ще не так давно — сто років тому в Індії, за різними даними померло від 50 до 100 мільйонів чоловік. Думаєте, все припинилося і чуми вже немає? Противники вакцинації так вам і скажуть.

Але… Щури досі переносять цю заразу. З нею боролися. Щурів винищували, а гігієну поставили на чолі здорового способу життя, (до речі домашні хом’ячки або морські свинки теж можуть переносити цю заразу). Але боротьбу виграли звичайна щеплення і стрептоцид. До речі, вакцину від чуми вивів і вдало застосовував в Індії доктор Хавкін Володимир Аронович, українець за походженням. Також у Франції, в лабораторії Мечникова, він розробив вакцину проти холери.

Епідемії в світі сьогодні

Ви і самі можете ввести в пошуку запит про спалахи епідемії поліомієліту. Вони з’являються повсюдно там, де проходять акції проти вакцинації або в країнах з низьким рівнем соціальної медицини. Це і Близький Схід в 2014 році, Австралія і Західна Європа в 2015 році і Україна в 2016 році. Це тільки одна хвороба і три випадки масового захворювання за три роки! І у всіх цих випадках Всесвітній організації охорони здоров’я доводитися виділяти кошти і проводити заходи для локалізації і нейтралізації спалаху, так як місцева фармацевтика не справляється з такими обсягами.

На законодавчому рівні в Австралії позбавили фінансової підтримки 140 тисяч сімей, які відмовилися від щеплень, або які порушили календар вакцинації без медотвода. І відразу ж за півроку спалах вщухла. Подібна практика була і в близькосхідних країнах.

Діти, народжені до 1991 року, регулярно прищеплювалися, проходили весь календар у встановлені терміну, що знизило захворюваність.

Цікаві факти:
● ймовірність сьогодні потрапити в автокатастрофу, сівши за кермо свого автомобіля, становить 1:4000;
● ймовірність розбитися під час перельоту міжнародними авіалініями 1:25000;
● ймовірність ускладнень після щеплення 1:100000.

Зверніть увагу на те, що противники вакцинацій перевозять своїх дітей в машинах і навіть літають з ними в літаках. Здавалося б, навпаки, їм же треба пішки ходити, подалі від настільки небезпечних для їх дітей предметів і місць. Справа навіть не в тому, що хтось не хоче, щоб їх дітям робили щеплення. На щеплених дітей пара відмов ніяк не вплинуть. Справа в тому, що таких батьків може стати багато, а хвороба знайде масовий характер, і стане все одно, прищеплювали ви своїх дітей чи ні.

Але для ЗМІ поєднання 1:100000 не цікаво. Резонанс викличе випадок смерті або ускладнень після вакцинації, а не відвернена епідемія. Всі люблять говорити про температуру в 38,5, а також про збільшених лімфовузлах. Це тільки подстегає опонентів, змушує все більше сімей боятися необхідних для дітей препаратів.

У ЗМІ не розкажуть про еволюцію щеплень і про поліпшення їх якості. Наприклад, в 1900 році проводили вакцинацію тільки 1 препаратом від однієї тільки натуральної віспи, і кількість антигенів в цьому препараті становило 200. У 1980 в США існувало 5 вакцин, кількість антигенів в них 3500. Зараз в США 16 обов’язкових препаратів, але в ці щеплення міститься тільки 150 антигенів. Завдяки розробкам нових ступенів очищення і виведення синтетичних вакцинних препаратів все ускладнення і випадки летального результату мінімальні. Імовірність смерті скоротилася до показника 1:7 мільйонів.

Але давайте повернемося до цифри 150 антигенів, що вона означає. За перший рік життя дитина контактує з сотнями антигенів в день. Але вибудувати бар’єр від безлічі смертельно небезпечних для дитини хвороб можна буквально одним уколом.

На завершення

Зверніть увагу на те, як все імунологи і вірусологи, терапевти і педіатри одноголосно виступають за щеплення і дотримання часових норм вакцинації. Саме своєчасне щеплення дитини надасть той необхідний ефект у запобіганні безлічі смертельних хвороб. І це стосується не тільки дітей: деякі щеплення потрібно робити кожні 10 років, а деякі за потребою. Уявіть собі ситуацію, коли мандрівник або знімальна команда BBC та Discovery, прямуючи в джунглі Латинської Америки, відмовляється від щеплень проти малярії, тому то боїться підхопити від неї малярію. Вибачте за тавтологію.

Суть щеплення така: ми можемо важко перенести хворобу, отримати масу ускладнень, зіпсувати життя своїй дитині, просто померти або стати причиною масової епідемії, а з іншого — створити контрольовані умови, показати організму, проти чого потрібно встояти і як виглядає смертельна хвороба. У світі існує багато небезпечних для життя дітей хвороб, і про багатьох з них сьогодні вже забули. Вакцинація відгородила нас і наших дітей від можливості нам померти, якщо, наприклад, стати на іржавий цвях або отримати укус малярійного комара. Не позбавляйте свою дитину права на здорове життя. Але вирішувати, звичайно ж, вам.


Що таке коліки?

Задати питання?