Чи потрібно дитині дотримуватися режиму дня?

Час йде повільно, коли за ним стежиш.

Воно відчуває стеження. Воно користується нашою забудькуватістю.

— Альберт Камю

Рано чи пізно все стикаються з питанням про вибір режиму дня для дитини. Просто карапузи люблять поїсти, поспати або погратися завжди в різний час. У цьому питанні психологи, педіатри та батьки розділилися на два табори: з традиційними консервативними поглядами на користь суворого розпорядку дня і з нетрадиційними (дитина сам повинен вибирати, коли йому спати і є).

Давайте розглянемо позиції обох груп

Найчастіше педіатри та дитячі психологи радять привчати малюка до регламенту з перших років його життя. Адже найголовніше для нього — це стабільність в світі, де завжди стільки всього нового і постійно щось змінюється.

Режим дня — це те, що допомагає бути організованим, жити одночасно і комфортно, і ефективно. Крім того, наперед запланований день виробляє у малюків звичку не спізнюватися в майбутньому і готує до запланованого порядку дій в садку або школі.

Ви повинні допомагати синові дотримуватися розпорядку, дотримуючись його самі. Навчіть своє маленьке диво правильно розподіляти час. Тоді він буде чітко за часом лягати спати, харчуватися, вчасно виконувати завдання, і у нього залишиться час на ігри і дозвілля. Дублюйте режим дня садка/школи за рік до старту.

В цілому, серед представників консервативної групи існує думка, що важкувато відчувати себе добре без продуманого розпорядку дня. Ідеальна модель в дії — це коли натренований Чілдрен дотримується уклад і прискіпливо робить все по годинах…
До речі, і вас так виховували, швидше за все. На секунду згадайте своє дитинство. Хіба ми в садках в тиху годину засипали по своїй волі? Хіба мами не змушували нас їсти, коли не хотілося?

Будучи дорослими, ви вже самі вирішуєте, коли вам спати, харчуватися або відпочивати. А діти немає! Їхні думки постійно змінюються. Зараз дитя хоче в ліжечко, а зараз є, а через хвилину він уже хоче пити…

Як змусити малюка дотримуватися хоч якоїсь режим? Друга група лікарів вважає, що дуже строгий графік дитині не потрібен. Розпорядок в такому випадку диктує головний герой, тому що так задумано природою, законами фізіології. Тут мами-тата повинні підлаштовуватися під доньку чи сина.

Не варто в багнети приймати ідею «дитина — головний». Це, звичайно ж, не так. Та й сама теорія розпорядку дня тут не відсутній. Йдеться про відсутність жорстких норм.

Існує набір простих принципів, які допомагають ефективно проводити дозвілля і розвиватися.

Якщо все систематизувати, то можна виділити наступне:

— активні ігри не бажано залишати на другу половину дня, так як дитина незабаром повинен готуватися до сну, а зайві емоційні сплески вам ні до чого;
— вечір потрібно присвячувати розвиває, тихим іграм, які емоційно не впливатимуть на стан чада;
— будити сплячого малюка, коли здалося, що він хоче пити, або настав час годування, теж не варто;
— всі хлопці люблять поїсти, і їсти вони повинні буквально кожні 2 години. Тобто, в середньому 5-6 годувань в день: три основних і три перекусу.

Але зверніть увагу: якщо малюк не зголоднів після останнього прийому їжі, то не варто запихати карапуза їжею, тим самим доводити його до сліз і криків. Так можна нашкодити молодому почуттю апетиту. До нормальному, усвідомленого режиму харчування людина приходить тільки з віком.

Незалежно від того, чи будете ви змушувати дотримуватися режиму дня або підете на поводу у дітей, варто звернути увагу на їх фізіологічну особливість: окремих періодів дрімоти і засипання у них практично немає, тобто різкі переходи з одного стану в інший будуть неминуче супроводжуватися плачем або капризами.

Як виховувати дитину — вирішувати тільки вам. Продумувати розпорядок дій на день заздалегідь або кожен день робити все по-різному, теж продумувати вам. Але тільки не забувайте про одне… Прогулянках! Після активних ігор на свіжому повітрі діти більш спокійні, добре їдять і сплять. Та й почувають себе набагато краще.

Так що, більше проводите часу зі своїм маленьким ангелом, більше гуляйте на свіжому повітрі, грайте в розвиваючі ігри, прислухайтеся до дитини, і тоді малюк буде рости здоровим і щасливим!

Папа-блог. Режим дня і графік сну дитини.


Що таке коліки?

Задати питання?