Шорстка і червона шкіра в дитячому віці

Шкіра дитини ніжна, тонка, чутлива, різко реагує на прояв негативних зовнішніх чинників. ЇЇ стан може погіршуватись через серйозні внутрішні захворювання. Отже, розберемося, чому шкіра на щоках у дитини червоніє, і що з цим робити.

Вітер, мороз, сухе повітря

Щоки можуть червоніти, лущитися в результаті впливу несприятливих зовнішніх факторів. Теплообмін у немовлят і дітей старше року не такий, як у дорослих, тому ви можете відчувати себе нормально, а дитина швидко стане червонощокою. Для захисту від зовнішніх факторів застосовуйте спеціальні креми з СПФ, від морозів. У приміщеннях в опалювальний сезон рекомендується встановлювати зволожувачі повітря.

Алергія

Почервоніння, свербіж, лущення часто вказують на алергічну реакцію. Вона може розвиватися на засоби побутової хімії, продукти харчування, шерсть тварин, пил. Часто почервоніння щік супроводжується почервонінням паху, передпліч, рук. Обов’язково розберіться з тим, що саме викликає небажану реакцію, і усуньте провокуючий фактор.

Дерматит

Малюки-атопіка червоніють дуже часто. Плями супроводжуються сверблячкою, сухістю, появою кірочки. Вогнища дерматиту можуть бути і на інших ділянках тіла, а не тільки особі. Звичайні креми проблему не вирішать — потрібні кошти для лікування атопічного дерматиту.

Ферментна недостатність

Найчастіше дає знати про себе в перший рік життя, але може проявлятися і пізніше. Почервоніння щік є одним із симптомів стану, недобір ваги імовірний, але не обов’язковий. Причина реакції — дитина з’їдає більше, ніж потрібно його організму, або він просто може засвоїти через дефіцит ферментів, білок, який не пройшов належну переробку, викликає алергію, почервоніння щік. Контролюйте обсяги споживання їжі, особливо якщо малюк искусственник, іноді допомагає заміна суміші.

Лізуть зуби

У більшості діток до двох років процес прорізування зубів проходить важко. Набухають ясна, болить головка, підвищується температура тіла, починаються капризи і… червоніють щоки. Тут порада одна — запастися терпінням і перечекати. Тимчасове полегшення приносять заспокійливі гелі та прорізувачі.

Інфекції, віруси

Щоки червоніють і при застуді — зазвичай разом з ростом температури тіла, появою нежитю, кашлю. Розеола, деякі інші патології супроводжуються висипом, рідким стільцем. Якщо щоки червоні, а губи, кінчик носа бліді, переконайтеся, що немає запалення легенів. У будь-якому випадку візит до педіатра зайвим не буде.

Червоні щоки? Вам потрібен дерматолог

І все-таки найчастіше причина червоних щік криється в алергічної реакції або атопічний дерматит. Запишіться до дерматолога на консультацію, щоб поставити точний діагноз, виключити наявність більш серйозних патологій. Лікар підкаже, як доглядати за шкірою, потрібно коригувати харчування, на що слід батькам звернути увагу додатково.

Дерматолог допоможе при:

● вугрових висипаннях;
● вітряній віспі;
● стригучому лишаї;
● контактному дерматиті;
● крапивній лихоманці;
● грибкових ураженнях;
● інфекційній еритемі;
● псоріазі, екземі;
● ранках.

При необхідності спеціаліст направить вас на додаткові обстеження, до інших профільних лікарів. Дерматолог при першому ж огляді зможе сказати, в чому, найімовірніше, причина проблеми. Самостійно призначати мазі для лікування червоних щік не потрібно, прийом антигістамінних буде просто марним, якщо причина не в алергії. Саме тому займатися самолікуванням вкрай небажано.

Мама-блог. Почервонілі щічки.

Папа-блог. Захворювання шкіри.


Що таке коліки?

Задати питання?