Ацетонемія — як допомогти дитині

Ацетономічний синдром в дитячому віці діагностують досить часто. Батьки повинні знати, як виявляється подібний патологічний стан, що потрібно зробити для зупинки блювоти і мінімізації ризиків.

Особливості стану

Ацетономічний синдром виникає на тлі порушення обмінних процесів. Коли в крові накопичується надмірний обсяг кетонових тіл, говорять про кризі, до його розвитку стан є просто важким. Якщо ацетон перевищує допустимі значення час від часу, проблема носить хронічний характер.

Найнебезпечнішими у випадку з ацетономічним синдромом є кризи. Ці стани виникають час від часу, є досить важкими, можуть загрожувати життю. Їх провокують перевтоми, перезбудження, стреси, акліматизація в ході далеких поїздок, неправильного харчування, переїдання.

Діагностика

Щоб визначити стан в домашніх умовах, орієнтуються на:
1. Симптоми — а саме циклічну блювоту з підвищенням температури тіла, інтоксикацію, зневоднення, розлади стільця, характерний запах ацетону з рота.
2. Результати тест-смужок — домашні тести застосовують при появі перших небезпечних симптомів, вони показують, чи є ацетон в крові, перевищує він максимально допустимі значення чи ні. Прийоми їжі, час доби на точність діагностики не впливають.
3. Аналіз сечі — він відразу показує підвищення кетонових тел. Показати дитину лікарю обов’язково, зробіть це в саме найближчій час. Синдром може вказувати на наявність серйозних системних патологій, які потребують специфічної терапії. Обов’язково багато пити, щоб заповнити втрати, оскільки блювота зазвичай сильна, воду дають маленькими порціями. Якщо дитина не хоче пити воду, можна давати компот із сухофруктів, кисіль.

Що робити

Коли блювота дуже сильна, малюк нічого не п’є, а температура не падає, викликають невідкладну допомогу. У таких випадках допоможе інфузійна терапія — тобто поповнення запасів рідини із застосуванням крапельниць. Можна приймати кошти від блювоти, робити содові клізми (не більше 2%).

Перша доба їсти не можна взагалі, можна тільки пити. Обмеження в харчуванні обов’язково повинні бути строгими, інакше зняти напад просто не вийде. Якщо дитина просить їсти, йому дають звичайні сухарі, приготовлену на воді кашу. Коли ацетону в крові не буде добу, можна буде розширювати меню — спочатку вводять молоко, потім нежирне м’ясо, картопля, кисломолочні продукти. Оскільки для відновлення важлива глюкоза, дають чай з цукром, медом. Овочі повинні бути вареними, сирі фрукти в перші дні виключають в принципі, максимально дозволений банан.

Папа-блог. Ацетон у дитини.


Що таке коліки?

Задати питання?