FAQ. Питання і відповіді про дитячі коліки

Який взаємозв’язок «кишкових кольок» з лактазною недостатністю у дітей грудного віку?

За даними досліджень, в більшої половини дітей кишкові кольки пов’язані з порушенням розщеплення і засвоєння молочного цукру лактози, який є основним вуглеводом молока. Це відбувається в результаті дефіциту специфічного ферменту лактази, який розщеплює даний вуглевод. В результаті порушення розщеплення лактози в тонкому кишечнику, вона надходить у товстий кишечник, де піддається бродінню кишкової мікрофлорою з утворенням великої кількості газів, які роздмухують стінки кишечника і викликають біль, що проявляється плачем і вираженим занепокоєнням дитини (див.розділ коліки).

Докладніше

Які причини лактазної недостатності?

• генетична схильність

• народження дитини раніше терміну (недоношеність) або з низькою вагою при народженні

• ротавірусна інфекція, лямбліоз, глистяні інвазії

• алергічні захворювання і харчова алергія

• дисбіотичні порушення мікрофлори кишечника внаслідок перенесених кишкових інфекцій, прийому антібіотіотіків

• ураження слизової оболонки тонкого кишечника в результаті целіакії.

У новонароджених дітей і дітей перших місяців життя найчастіше зустрічається транзиторна (тимчасова) лактазна недостатність у зв’язку з незрілістю ферментативних систем шлунково-кишкового тракту дитини і недостатнім виробленням ферменту лактази, який розщеплює основний вуглевод молока лактозу. Транзиторна лактазна недостатність проявляється кишковими коліками.

Докладніше

У яких дітей частіше зустрічаються коліки?

У дітей, що народилися раніше терміну (недоношених), у дітей з низькою масою тіла при народженні, після перенесених кишкових інфекцій (частіше ротавірусної інфекції), у дітей з харчовою алергією та порушеннями мікрофлори кишечника (дисбіоз кишечника).

Докладніше

З якого віку можна застосовувати Мамалак?

Згідно з інструкцією із застосування, Мамалак можна приймати з перших днів життя.

Докладніше

Чим відрізняється Мамалак від інших «засобів від кольок»?

Щоб впоратися з коліками, потрібно знати причину їх виникнення, а в більшої половини малюків цією причиною є недостатнє вироблення ферменту лактази внаслідок незрілості кишечника, де він виробляється. Фермент лактази необхідний для перетравлення і засвоєння грудного молока або молочної суміші. Коли його не вистачає, лактоза, основний вуглевод молока, починає бродити під дією кишкової мікрофлори, утворюються газики, які роздмухують стінки кишечника, викликають здуття і коліки. Безліч «коштів від кольок» є хімічними речовинами і діють тільки на бульбашки газів, які утворюються. На відміну від них, Мамалак містить натуральний фермент лактази, який допомагає дитині перетравлювати молоко, а відповідно газики не утворюються і коліки не виникають.

Докладніше

Що таке лактози і лактази?

Молочний цукор лактоза – основний вуглевод материнського молока або молочної суміші. Лактази – специфічний фермент, який виробляється в тонкому кишечнику і розщеплює вуглевод лактоза.

Докладніше

Чи потрапляє Мамалак в грудне молоко, коли його приймає мама, яка годує?

Мамалак не всмоктується в кишечнику, не проникає в кров і не потрапляє в грудне молоко. Тому при необхідності Мамалак необхідно давати БЕЗПОСЕРЕДНЬО дитині, а не мамі.

Докладніше

Якщо у дитини лактазная недостатність, необхідно виключати лактозу з раціону годуючої мами?

Ні, в цьому немає необхідності. Рекомендовано дотримуватися звичайну дієту годуючої матері.

Докладніше

Чи можна в нічний час не давати Мамалак під час годування?

Не можна. Мамалак слід давати дитині перед кожним грудним годуванням або годуванням молочною сумішшю.

Докладніше

Скільки разів на день потрібно давати дитині Мамалак?

Згідно з інструкцією із застосування, рекомендований прийом Мамалака перед кожним грудним годуванням, годуванням молочними сумішами або їжею з вмістом вуглеводу лактози з розрахунку 1 капсула по 7 мг на 100 мл молока або згідно з таблицею дозування крапельної форми Мамалака. Якщо прикорм безмолочні, то додавання Мамалака в таке годування не потрібно.

Докладніше

Мамалак придушує вироблення власного ферменту лактази у дитини?

Ні, Мамалак, навпаки, стимулює вироблення власної лактази.

Докладніше

Коли рекомендовано зменшувати дозу Мамалака?

До кінця 3-4-го (іноді 6-го) місяця, коли починає вироблятися власний фермент лактази і проходять симптоми транзиторною (тимчасової) лактазной недостатності.

Мамалак скасовують поступово, спочатку зменшуючи дозу вдвічі при кожному прийомі, потім приймаючи через одне годування, спостерігаючи за поведінкою дитини. При відсутності проявів лактазної недостатності, Мамалак можна скасувати повністю.

При генетично обумовленої лактазной недостатності рекомендований прийом ферменту лактази Мамалак протягом усього життя при прийомі молока, молочних продуктів і продуктів, які містять лактозу.

Докладніше

Що краще давати дитині з лактазної недостатністю на штучному вигодовуванні – звичайну суміш з Мамалаком або безлактозную?

Так як лактоза є субстратом для живлення і формування власної мікрофлори кишечника, а також є джерелом енергії для дитини і важливого вуглеводу галактози, необхідної для формування головного мозку і сітківки ока, краще використовувати звичайну суміш, опімальную для дитини за віком і потреби, і додатково приймати фермент лактази Мамалак. Використання низько- і безлактозних сумішей, рекомендовано при вираженій лактазній недостатності.

Докладніше

Що таке коліки?

Задати питання?